Variant Okna
poniedziałek, 2 sierpień 21imieniny obchodzą: Karina, Gustaw, Stefan

moje konto
rejestracja-logowanie


« wróć
Jak deweloperzy dbają o potrzeby rodzin z dziećmi?
2021-06-16
Jak deweloperzy dbają o potrzeby rodzin z dziećmi?

Place zabaw, trampoliny, zjeżdżalnie, miniskwery, kluby mieszkańca, boiska to tylko kilka z wielu udogodnień, na jakie mogą liczyć rodziny z dziećmi, które planują w najbliższej przyszłości zakup własnego „M”. Deweloperzy prześcigają się w realizowanych pomysłach, aby jak najlepiej zaspokoić potrzeby jednej z największych grup klientów na rynku mieszkaniowym. Na jednym z osiedli powstanie nawet… statek piracki.

Portal RynekPierwotny.pl postanowił zapytać czołowych polskich deweloperów, na jakie atrakcje i udogodnienia w inwestycjach mieszkaniowych mogą liczyć przyszli rodzice oraz rodziny z dziećmi. Według danych portalu najczęstszym rozwiązaniem, na które stawiają deweloperzy, są place zabaw, które można znaleźć niemal w połowie sprzedawanych obecnie projektów mieszkaniowych. To jednak tylko początek szerokiego wachlarza propozycji, jakie czekają na rodziców planujących zakup nowego „M”. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami ankiety. 


Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży w dziale projektów mieszkaniowych Echo Investment 
Z myślą o najmłodszych dzieciach tworzymy place zabaw, a dla tych starszych projektujemy zielone strefy rekreacyjne z miejscem do wspólnych ćwiczeń, z sąsiedzkim kinem letnim czy podwieszanymi, bujanymi ławkami. To tu bezpiecznie i kreatywnie mogą spędzać czas z rówieśnikami. Dzięki udogodnieniom Echo Life Services, zachęcamy rodziny do wspólnej aktywności na świeżym powietrzu, zapewniając m.in. stojaki i wieszaki rowerowe czy punkty naprawy jednośladów. W naszych budynkach mamy także pomieszczenia na wózki czy rowery, żeby nie trzeba było trzymać tych sprzętów w domu. 


Zajęte ręce np. przez wózek dziecięcy, zakupy czy rowerek mocno utrudniały poruszanie się po częściach wspólnych osiedla. Dlatego w miejscach do tej pory otwieranych domofonem, zainstalowaliśmy system automatycznego zwalniania zamków. Aby otworzyć drzwi lub furtkę, wystarczy podejść w pobliże czujnika ze smartfonem, mającym wgraną aplikację i pociągnąć za klamkę. Windy też działają bezdotykowo – automatycznie przyjeżdżają i zabierają nas na właściwe piętro. A jeśli pod naszą nieobecność dziecko zapomni klucza, możemy je zdalnie wpuścić do mieszkania dzięki systemowi Echo Smart. 


Anna Wojciechowska, dyrektor sprzedaży i marketingu Robyg w Gdańsku 
Inwestycje Robyg to często „małe miasteczka” projektowane z myślą o każdej grupie wiekowej i zgodne z obecnym trendem 15-minutowych miast. Oznacza to, że każdy mieszkaniec może zaspokoić na naszych osiedlach swoje potrzeby życiowe w 15 minut od wyjścia z domu, poruszając się pieszo lub na rowerze. Tym samym jedna z naszych największych grup klientów, jaką stanowią rodziny z dziećmi, może liczyć na wiele udogodnień. Najmłodsi znajdą na naszych osiedlach bogato wyposażone, bezpieczne place zabaw z odpowiednio dobranymi zabawkami, kierowane do różnych grup wiekowych oraz parki tematyczne jak np. park sensoryczny. W naszych inwestycjach tworzymy również wewnętrzne strefy kidsplay z zabawkami, grami, miejscami do rysowania, a nawet czytania i oglądania bajek. 


W związku z tym, iż zależy nam na wygodzie rodziców i dzieci na naszych osiedlach, oprócz sklepów i punktów usługowych, budujemy przedszkola i żłobki, a także w trosce o dobrą kondycję dzieci: boiska, korty, zewnętrzne siłownie, miejsca do wypoczynku. Uważamy, że dzieci powinny mieć też stały kontakt z naturą, dlatego na naszych osiedlach planujemy rozległe strefy zielone z bogatą, różnorodną roślinnością. W sumie w naszych inwestycjach jest już ponad 52 ha terenów zielonych. Oswajamy też dzieci ze zwierzętami, stawiając na osiedlach domki dla ptaków i owadów oraz karmniki, tak by dzieci z rodzicami mogły obserwować życie zwierząt. W naszej najnowszej inwestycji w Kowalach, miejscowości położonej w bliskim sąsiedztwie Gdańska, dokupiliśmy do działki przeznaczonej pod zabudowę ponad 2 ha lasu, by zapewnić najmłodszym i ich rodzicom miejsce do spacerów i zabaw. 

Poza udogodnieniami niezmierne ważne jest, by dzieci wychowywały się w zdrowej okolicy. Dlatego w naszych inwestycjach stosujemy ekologiczne rozwiązania sprzyjające środowisku oraz mieszkańcom i ich zdrowiu. W trosce o jakość powietrza tworzymy ogrody deszczowe i zielone dachy oraz inwestujemy w infrastrukturę przyjazną elektro- i mikromobilności — ładowarki do pojazdów elektrycznych, ścieżki rowerowe, stojaki i wiaty na rowery oraz wygodne ciągi piesze. Dbamy też o odpowiedni mikroklimat na osiedlach, który zapewnia wysoka i niska roślinność. 


Andrzej Gutowski, wiceprezes, dyrektor sprzedaży i marketingu RONSON Development 
Przez 20 lat działalności RONSON Development na polskim rynku, naszą misją jest budowanie z myślą o potrzebach wszystkich klientów, w szczególności rodzin z dziećmi. Dlatego wprowadziliśmy do naszego portfolio tzw. inwestycje samowystarczalne, gdzie przyszli mieszkańcy mogą w atrakcyjny sposób spędzać wolny czas i zaspokoić wszystkie najpilniejsze potrzeby. Jednym ze sztandarowych warszawskich projektów, bardzo chętnie wybieranym przez rodziny, jest Miasto Moje, gdzie zaprojektowaliśmy liczne place zabaw z trampolinami i zjeżdżalniami, plac gier, a w 5. etapie stanie tam duży statek piracki. 


Na terenie tego osiedla powstało także przedszkole oraz żłobek, a wewnętrzny pasaż został wyłączony z ruchu kołowego, by najmłodszym mieszkańcom zapewnić najwyższe bezpieczeństwo. Nasz ukłon w ich kierunku, to także budowanie blisko natury, w otoczeniu zieleni, aby mogli znajdować przestrzeń do aktywności na świeżym powietrzu. I tak np. Ursus Centralny powstał w sąsiedztwie EKO Parku, a inna warszawska inwestycja – Nova Królikarnia - w sercu parku na Mokotowie, który sami zbudowaliśmy. Stworzyliśmy tam drewniany, kreatywny plac zabaw, który wpisuje się w ideę eko. 


Angelika Kliś, Członek Zarządu ATAL S.A. 
Osoby planujące założenie rodziny oraz młodzi rodzice to jedna z najważniejszych grup zakupowych na rynku mieszkaniowym. Z naszego doświadczenia wynika, że rodziny z dziećmi, decydując się na zakup mieszkania, zwracają szczególną uwagę na lokalizację – priorytetem nie jest bliskość centrum miasta, ale dogodny dostęp do komunikacji miejskiej i zielona okolica oraz bliskość szkół i przedszkoli. Istotne jest także odpowiednie zagospodarowanie terenu osiedla – systemy bezpieczeństwa, takie jak: kontrola dostępu, monitoring czy ochrona, windy, a także brak barier architektonicznych i szerokie ciągi komunikacyjne ułatwiające poruszanie się w obrębie budynków i osiedla, co dziś jest w zasadzie standardem w inwestycjach ATAL. 


Klienci posiadający dzieci docenią także komfortowo zaprojektowaną przestrzeń wspólną zaaranżowaną zielenią, place zabaw oraz dostęp do miejsc służących rekreacji. Dodatkowym atutem są także rodzinne miejsca parkingowe, czyli stanowiska mieszczące dwa samochody. Edyta Kołodziej, dyrektor sprzedaży i marketingu w Nickel Development 
We wszystkich naszych inwestycjach o rodzinnym charakterze planujemy udogodnienia dla rodziców z dziećmi. Najbardziej rozpoznawalnym z nich jest wewnętrzna aleja na Osiedlu Botaniczna w Poznaniu, doceniana zarówno przez prasę designerską, jak i gremia branżowe - poprzez nominacje do nagród architektonicznych. Składa się ona z kilku stref sportowo-rekreacyjnych, adresowanych do dzieci w różnym wieku, w tym również do nastolatków, które chętnie korzystają z kosza czy ścianki wspinaczkowej. 


Wiele satysfakcji przynosi nam również plac zabaw na Osiedlu Księżnej Dąbrówki, który powstał przy etapie Rycerska 2. Podobnie jak w przypadku Botanicznej - również tutaj znajdują się sprzęty nie tylko dla najmłodszych, ale również stół ping-pongowy i stolik z wymalowaną szachownicą. Natomiast niespodziewanym sukcesem okazał się w tym miejscu boulodrom - czyli pole do gry w boule. 


Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol S.A. 
Każdą naszą inwestycję projektujemy z myślą o komforcie jej przyszłych lokatorów. Oczywiście rodzice z dziećmi mają potrzeby, o które staramy się dbać szczególnie. Jedną z najważniejszych zalet naszych inwestycji są ich lokalizacje. Projektujemy osiedla w miejscach, z których łatwo i komfortowo można dotrzeć do centrum miasta, zarówno komunikacją miejską czy aglomeracyjną, jak i własnym samochodem. Rodzice docenią również sąsiedztwo parków, szkół i przedszkoli, ale również kin i galerii handlowych. Ważne jest również zagospodarowanie samego osiedla. Tereny zielone sprzyjają zabawom i rodzinnym piknikom. Dzieci mogą również bawić się na budowanych przez nas placach zabaw. Wyposażenie budynków w ciche i szybkie windy, a także podjazdy pozwala rodzinom na łatwe wyjście z wózkiem na spacery. 


Kolejnym elementem będącym standardem w naszych inwestycjach, na który zwracają uwagę rodzice z dziećmi, jest pakiet antysmogowy. Pozwala on na oddychanie w mieszkaniu czystszym powietrzem, filtruje go z grzybów czy kurzu. To element systemu bezpieczeństwa, na który w naszych nowych osiedlach składa się również technologia Home Managment System. Pozwala on na implementację w lokalach rozwiązań z zakresu automatyki mieszkaniowej, a te na kontrolowanie za pomocą aplikacji urządzeń działających w domu i w razie potrzeby zdalną interwencję. Kwestie bezpieczeństwa dopełnia infrastruktura dająca możliwość zamontowania monitoringu wizyjnego osiedli. 


Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska 
Udogodnienia dla rodzin z dziećmi nie mają dla nas charakteru dodatkowego, lecz są integralnym elementem naszych projektów. Projektujemy i realizujemy osiedla przyszłości, w zgodzie z filozofią zrównoważonego budownictwa, która uwzględnia rozwiązania z obszaru ekologii i well-being. Naszym celem są osiedla zachęcające do aktywnego stylu życia i sprzyjające kontaktowi z przyrodą. Jesteśmy przekonani, że taka przyjazna, zrównoważona przestrzeń już sama w sobie jest wartością dla wszystkich mieszkańców. 


W naszych projektach proponujemy m.in. strefy relaksu na świeżym powietrzu, obszerne tarasy, zielone patia, place zabaw, kluby mieszkańca, stoły do gry w szachy, boiska, siłownie i wiele innych elementów istotnych dla rodzin z dziećmi oraz dla wszystkich osób aktywnych. Co istotne, takie udogodnienia tworzą spójne, funkcjonalne całości. Na przykład w Soleil de Malta w Poznaniu, budowa tej inwestycji jest na finiszu, znajdzie się wyjątkowa strefa relaksu: z leżakami, nowoczesnymi ławkami i pergolą. Będzie połączona z placem zabaw dla dzieci oraz boiskiem do gry w siatkówkę plażową. W Vitalité w Warszawie, ten projekt jest także tuż przed zakończeniem budowy, mieszkańcy będą korzystać m.in. z boiska wielofunkcyjnego, siłowni ze strefą kibica, a nawet pagórka do zjazdu na sankach. 


Foto: materiały prasowe deweloperów


O nasPartnerzyReklama     Praca u nasRegulaminyKontaktPomoc Polityka prywatności
[CMS] by cdweb.pl
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Szczegółowe informacje znajdują się w POLITYCE PRYWATNOŚCI I WYKORZYSTYWANIA PLIKÓW COOKIES. OK, rozumiem